wniosek VZM-1 - zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy Wartość wskaźnika ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego którą wpisujemy do wniosku w IV kwartale 2018 roku wynosi
4.294 zł
pierwszy

Opinie o Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy "Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni obsługę firmy odzyskajvat.pl. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Na każdego naszego emaila z pytaniem dostawaliśmy błyskawiczną odpowiedź. Wypełniony wniosek otrzymaliśmy w ciągu kilku dni. Był on bezbłędnie wypełniony co ułatwiło szybkie odzyskanie zwrotu podatku w ciągu zaledwie miesiąca od wysłania wniosku do urzędu! Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)"
Iza i Paweł Data dodania: 01.02.2012
"Bardzo dobry kontakt z biurem. Profesjonalnie przygotowany wniosek o zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Nie miałem żadnych problemów w Urzędzie Skarbowym." Michał Ostach Data dodania: 04.02.2012
"Terminowe i rzetelne przygotowanie wniosku. Zrozumiała Informacja o koniecznych działaniach. Atrakcyjna cena. w dniu 26/01/2012 otrzymałam pozytywną decyzje US o zwrocie VAT, US Łódź Górna nie miał żadnych uwag do wniosku." Renata Data dodania: 26.01.2012
"Bardzo solidna firma. Mój wniosek został przygotowany bardzo szybko (4 dni) . Cena za usługę bardzo atrakcyjna. Porównując z innymi biurami rachunkowymi tu kosztuje to znacznie taniej. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Obsługa miła i rzetelna. Gorąco polecam." Barbara Data dodania: 09.01.2012

pierwszy W dziale DO POBRANIA umieściliśmy interaktywny wzór druku wniosku VZM-1 z załącznikami udostępniony przez Ministerstwo Finansów. Interaktywna wersja pozwala na samodzielne wypełnienie, zapisanie i wydrukowanie gotowego wniosku. Zapraszamy do pobierania!
pierwszy Wniosek VZM-1 o zwrot VAT z materiałów budowlanych możesz złożyć tylko raz w roku. Nie ważne przy tym jakiego okresu dotyczą faktury, liczy się tylko ilość składanych wniosków w ciągu roku. Kolejny wniosek będziesz mógł złożyć w następnym roku kalendarzowym.
Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane Kalisz

FAQ czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

6. Wśród faktur na materiały budowlane posiadam kilka wystawionych za wykonaną usługę budowlaną (remontową) - czy one również kwalifikują się do odliczenia we wniosku VZM-1?
Nie, we wniosku można uwzględnić jedynie koszt zakupu samych materiałów budowlanych. Wszystkie usługi budowlane, montażowe, remontowe, transportowe, rozładowywania, wnoszenia, wynajmu maszyn nie kwalifikują się do odzyskania z nich części podatku VAT.
7. Kupiłem kostkę brukową do wybrukowania podjazdu oraz bramę wjazdową na posesję - czy one również kwalifikują się do odliczenia?
Niestety nie. Kostka brukowa jeśli została zużyta do wybrukowania podjazdu lub ścieżek w ogrodzie nie może zostać uwzględniona we wniosku, podobnie brama wjazdowa na posesję. Ustawa mówi wyraźnie o wydatkach związanych z budową budynku mieszkalnego lub jego części, a nie zagospodarowania terenu wokół tego budynku.
8. A czy bramę garażową mogę uwzględnić we wniosku o zwrot VAT?
O ile garaż jest integralną częścią domu (w bryle domu) i jest uwzględniony w projekcie to nic nie stoi na przeszkodzie aby uwzględnić ją w sporządzanym wniosku. Jeśli natomiast garaż jest osobnym budynkiem to niestety wydatki poniesione na jego wybudowanie nie kwalifikują się do odliczenia.
9. Ile czasu po złożeniu przeze mnie wniosku będę czekał na otrzymanie zwrotu i czy można ten termin jakoś przyśpieszyć?
Urząd skarbowy ma 4 miesiące (dotyczy wniosków złożonych po 24 kwietnia 2010 roku) na wydanie decyzji lub dokonanie zwrotu wnioskowanej kwoty. Ustawa nie przewiduje natomiast żadnych nadzwyczajnych okoliczności mających wpływ na przyśpieszenie tego terminu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby złożyć indywidualne podanie do Naczelnika Urzędu Skarbowego z wnioskiem o przyśpieszenie wypłaty wnioskowanej kwoty z uwagi na ważny interes podatnika.
10. Otrzymałem zwrot - czy uzyskaną kwotę zwrotu powinienem uwzględnić w moim rocznym zeznaniu PIT jako jakieś dodatkowe dochody?
Nie, uzyskany zwrot jest zwolniony z podatku dochodowego i nie wykazujemy go w zeznaniu PIT.