wniosek VZM-1 - zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy Wartość wskaźnika ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego którą wpisujemy do wniosku w IV kwartale 2018 roku wynosi
4.294 zł
pierwszy

Opinie o Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy "Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni obsługę firmy odzyskajvat.pl. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Na każdego naszego emaila z pytaniem dostawaliśmy błyskawiczną odpowiedź. Wypełniony wniosek otrzymaliśmy w ciągu kilku dni. Był on bezbłędnie wypełniony co ułatwiło szybkie odzyskanie zwrotu podatku w ciągu zaledwie miesiąca od wysłania wniosku do urzędu! Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)"
Iza i Paweł Data dodania: 01.02.2012
"Bardzo dobry kontakt z biurem. Profesjonalnie przygotowany wniosek o zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Nie miałem żadnych problemów w Urzędzie Skarbowym." Michał Ostach Data dodania: 04.02.2012
"Terminowe i rzetelne przygotowanie wniosku. Zrozumiała Informacja o koniecznych działaniach. Atrakcyjna cena. w dniu 26/01/2012 otrzymałam pozytywną decyzje US o zwrocie VAT, US Łódź Górna nie miał żadnych uwag do wniosku." Renata Data dodania: 26.01.2012
"Bardzo solidna firma. Mój wniosek został przygotowany bardzo szybko (4 dni) . Cena za usługę bardzo atrakcyjna. Porównując z innymi biurami rachunkowymi tu kosztuje to znacznie taniej. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Obsługa miła i rzetelna. Gorąco polecam." Barbara Data dodania: 09.01.2012

pierwszy W dziale DO POBRANIA umieściliśmy interaktywny wzór druku wniosku VZM-1 z załącznikami udostępniony przez Ministerstwo Finansów. Interaktywna wersja pozwala na samodzielne wypełnienie, zapisanie i wydrukowanie gotowego wniosku. Zapraszamy do pobierania!
pierwszy Wniosek VZM-1 o zwrot VAT z materiałów budowlanych możesz złożyć tylko raz w roku. Nie ważne przy tym jakiego okresu dotyczą faktury, liczy się tylko ilość składanych wniosków w ciągu roku. Kolejny wniosek będziesz mógł złożyć w następnym roku kalendarzowym.
Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane Kalisz

FAQ czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1. Do kiedy trzeba złożyć wniosek VZM-1, czy 31.12.2013 roku to ostateczny termin?
W dniu 31.12.2013 r. przestaje obowiązywać ulga ale tylko w sensie możliwości dokonywania dalszych wydatków podlegających odliczeniu. Wniosek VZM-1, nawet ten pierwszy, może zostać złożony w urzędzie skarbowym nawet końca 2018 roku. Nowością jest także to że faktury będą ulegać przedawnieniu zgodnie z harmonogramem.
Jeśli faktura dla osoby fizycznej została wystawiona w okresie:
1) od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. – wniosek składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2014 r.;
2) od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. – wniosek składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2015 r.;
3) od dnia 1 stycznia 2008 r. do dnia 31 grudnia 2009 r. – wniosek składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r.;
4) od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. – wniosek składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r.;
5) od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. – wniosek składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2018 r.
2. Czy odzyskam podatek jeśli dokonywałem zakupu materiałów budowlanych jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?
Tak, nie ma przeszkód w staraniu się o odzyskanie części podatku VAT od tych materiałów. Warunkiem bowiem jest posiadanie tytułu prawnego lub pozwolenia na budowę w momencie składania wniosku oraz aby materiały wykazane na fakturach rzeczywiście dotyczyły tej inwestycji.
3. Jeszcze nie składałem wniosku a posiadam faktury na remont mieszkania z lat 2005-2008 - czy mogę teraz złożyć wniosek obejmujący faktury za te lata?
Tak, wniosek VZM-1 można złożyć w dowolnym momencie i można w nim uwzględnić faktury z całego okresu obowiązywania ulgi czyli od dnia 01.05.2004 r. Możliwość odzyskania części podatku VAT nie ma związku z rozliczeniem rocznym PIT i w tym przypadku nie obowiązuje zasada składania wniosku tylko za ubiegły rok tak jak w przypadku nieobowiązującej już ulgi remontowej czy dużej ulgi budowlanej. Jedynym ograniczeniem jest możliwość złożenia tylko jednego wniosku w trakcie roku.
4. Mieszkam w lokalu mieszkalnym należącym do moich rodziców i zamierzam je wyremontować. Nie mam umowy najmu (bo to mieszkanie rodziców) więc na kogo mam brać faktury VAT?
Generalnie są dwa wyjścia w takiej sytuacji:
a) nabywcami materiałów mogą być rodzice jako posiadający tytuł prawny do lokalu (akt własności, spółdzielcze prawo lokalu itp.) i to oni mogą złożyć wniosek VZM-1 w swoim imieniu, lub
b) należy sporządzić umowę użyczenia lokalu z rodzicami i wtedy będzie można nabywać materiały budowlane już na własne nazwisko i samemu złożyć wniosek VZM-1. Umowa użyczenia będzie tytułem prawnym do lokalu a więc spełniony zostanie warunek konieczny do złożenia wniosku.
5. Zakupiłem gotowy dom wybudowany przez developera - czy też mogę się starać o odzyskanie części podatku VAT od faktury zakupu domu?
Od faktury zakupu domu niestety nie bo gotowy dom nie jest materiałem budowlanym i została już do niego zastosowana obniżona stawka VAT. Można natomiast bez przeszkód starać się o zwrot podatku za materiały budowlane wykorzystane do wykończenia domu czy mieszkania, np.panele, płytki ceramiczne, gresowe, armatura itp.