wniosek VZM-1 - zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy Wartość wskaźnika ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego którą wpisujemy do wniosku w IV kwartale 2018 roku wynosi
4.294 zł
pierwszy

Opinie o Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy "Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni obsługę firmy odzyskajvat.pl. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Na każdego naszego emaila z pytaniem dostawaliśmy błyskawiczną odpowiedź. Wypełniony wniosek otrzymaliśmy w ciągu kilku dni. Był on bezbłędnie wypełniony co ułatwiło szybkie odzyskanie zwrotu podatku w ciągu zaledwie miesiąca od wysłania wniosku do urzędu! Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)"
Iza i Paweł Data dodania: 01.02.2012
"Bardzo dobry kontakt z biurem. Profesjonalnie przygotowany wniosek o zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Nie miałem żadnych problemów w Urzędzie Skarbowym." Michał Ostach Data dodania: 04.02.2012
"Terminowe i rzetelne przygotowanie wniosku. Zrozumiała Informacja o koniecznych działaniach. Atrakcyjna cena. w dniu 26/01/2012 otrzymałam pozytywną decyzje US o zwrocie VAT, US Łódź Górna nie miał żadnych uwag do wniosku." Renata Data dodania: 26.01.2012
"Bardzo solidna firma. Mój wniosek został przygotowany bardzo szybko (4 dni) . Cena za usługę bardzo atrakcyjna. Porównując z innymi biurami rachunkowymi tu kosztuje to znacznie taniej. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Obsługa miła i rzetelna. Gorąco polecam." Barbara Data dodania: 09.01.2012

pierwszy W dziale DO POBRANIA umieściliśmy interaktywny wzór druku wniosku VZM-1 z załącznikami udostępniony przez Ministerstwo Finansów. Interaktywna wersja pozwala na samodzielne wypełnienie, zapisanie i wydrukowanie gotowego wniosku. Zapraszamy do pobierania!
pierwszy Wniosek VZM-1 o zwrot VAT z materiałów budowlanych możesz złożyć tylko raz w roku. Nie ważne przy tym jakiego okresu dotyczą faktury, liczy się tylko ilość składanych wniosków w ciągu roku. Kolejny wniosek będziesz mógł złożyć w następnym roku kalendarzowym.
Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane Kalisz

AKTUALNOŚCI - zwrot części podatku VAT w 2013 roku

Autor: odzyskajvat.pl, Ostatnia aktualizacja 19.06.2013 r. opublikowano 28.12.2012 r.

Zwrot VAT za materiały budowlane w 2013 r.

Ulga pozostaje bez zmian tylko do końca 2013 roku, bez możliwości kontynuowania wydatków w latach następnych. Warto więc pośpieszyć się z dokonaniem wydatków na cele budowlane lub remontowe, aby skorzystać z odliczenia trzeba to zrobić do dnia 31.12.2013 r.
Wszystko wskazuje na to, że ulga pozostaje w niezmienionym kształcie tylko do końca 2013 roku. To ważna informacja dla osób które są w trakcie ponoszenia wydatków budowlanych lub remontowych lub zamierzają niedługo takie wydatki ponieść. Ze wstępnych założeń do projektu zmian w ustawie wynikało, że osoby które złożą swój pierwszy wniosek VZM-1 jeszcze w tym roku zachowają prawo do kontynuowania odliczenia wydatków przez 5 kolejnych lat. Zgodnie z tą propozycją można było spokojnie zaplanować sobie przyszłe wydatki na okres najbliższych 5 lat. Niestety rząd zatwierdził projekt w innym kształcie z którego wynika, że nie będzie już możliwości odliczenia wydatków poniesionych po dniu 31.12.2013 r. Według projektu zachowana zostanie jedynie możliwość rozliczenia poniesionych wydatków przez 5 kolejnych lat, a więc jedynie w tym sensie do końca 2018 roku ulga będzie nadal funkcjonować. Jest to niewątpliwie bardzo zła informacja dla osób planujących budowę domu lub przeprowadzenie remontu bo trzeba będzie plany przyśpieszyć tak aby jak najwięcej wydatków na zakup materiałów dokonać jeszcze w roku 2013.
Takie rozwiązanie zaproponowano w dokumencie pt. „Główne problemy, cele i kierunki programu wspierania rozwoju budownictwa mieszkaniowego do 2020 roku” uchwalonym przez Radę Ministrów w 30 listopada 2010 r. i przyjętym przez Sejm 4 marca 2011 r. Dokument ten przewiduje kontynuację systemu zwrotu VAT za materiały budowlane do końca 2013 roku, a następnie jego zamknięcie z zachowaniem praw nabytych.