wniosek VZM-1 - zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy Wartość wskaźnika ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego którą wpisujemy do wniosku w IV kwartale 2018 roku wynosi
4.294 zł
pierwszy

Opinie o Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane
pierwszy "Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni obsługę firmy odzyskajvat.pl. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Na każdego naszego emaila z pytaniem dostawaliśmy błyskawiczną odpowiedź. Wypełniony wniosek otrzymaliśmy w ciągu kilku dni. Był on bezbłędnie wypełniony co ułatwiło szybkie odzyskanie zwrotu podatku w ciągu zaledwie miesiąca od wysłania wniosku do urzędu! Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)"
Iza i Paweł Data dodania: 01.02.2012
"Bardzo dobry kontakt z biurem. Profesjonalnie przygotowany wniosek o zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Nie miałem żadnych problemów w Urzędzie Skarbowym." Michał Ostach Data dodania: 04.02.2012
"Terminowe i rzetelne przygotowanie wniosku. Zrozumiała Informacja o koniecznych działaniach. Atrakcyjna cena. w dniu 26/01/2012 otrzymałam pozytywną decyzje US o zwrocie VAT, US Łódź Górna nie miał żadnych uwag do wniosku." Renata Data dodania: 26.01.2012
"Bardzo solidna firma. Mój wniosek został przygotowany bardzo szybko (4 dni) . Cena za usługę bardzo atrakcyjna. Porównując z innymi biurami rachunkowymi tu kosztuje to znacznie taniej. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Obsługa miła i rzetelna. Gorąco polecam." Barbara Data dodania: 09.01.2012

pierwszy W dziale DO POBRANIA umieściliśmy interaktywny wzór druku wniosku VZM-1 z załącznikami udostępniony przez Ministerstwo Finansów. Interaktywna wersja pozwala na samodzielne wypełnienie, zapisanie i wydrukowanie gotowego wniosku. Zapraszamy do pobierania!
pierwszy Wniosek VZM-1 o zwrot VAT z materiałów budowlanych możesz złożyć tylko raz w roku. Nie ważne przy tym jakiego okresu dotyczą faktury, liczy się tylko ilość składanych wniosków w ciągu roku. Kolejny wniosek będziesz mógł złożyć w następnym roku kalendarzowym.
Odzyskaj VAT - Zwrot VAT za materiały budowlane Kalisz

AKTUALNOŚCI - koniec zwrotu VAT za materiały budowlane

Autor: odzyskajvat.pl, opublikowano 14.11.2013 r.

Likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane zatwierdzona przez Prezydenta

W dniu 31.10.2013 r. Prezydent podpisał ustawę która wraz z dniem 1 stycznia 2014 roku wprowadza nowe rozwiązania wspomagające w nabyciu pierwszego mieszkania tzw. program "Mieszkanie dla Młodych".
Wraz z wprowadzeniem programu MdM następuje likwidacja systemu zwrotu VAT za materiały budowlane jaki możliwy był od stycznia 2006 roku. Stało się więc to co było zapowiadane już od kilku miesięcy, ostatnia ulga budowlana za półtora miesiąca przestaje istnieć. Koniec co prawda nie jest taki definitywny bo nadal, aż do 2018 roku, będzie można składać wnioski VZM-1 ale wykazać w nich będzie można tylko faktury wystawione od 1 maja 2004 do 31 grudnia 2013 roku. Rząd zostawił więc furtkę dla spóźnialskich oraz dla tych którzy dokonują wydatków jeszcze na ostatnią chwilę i nie zdążyliby złożyć wniosku do końca 2013 roku.
Od przyszłego roku program MdM wprowadza nowe rozwiązania w zakresie możliwości odzyskania części podatku od materiałów budowlanych. Niestety ulga zostaje okrojona w znaczny sposób bo skorzystać z niej będą mogli już tylko nieliczni:
- głównym warunkiem to wiek wnioskującego, nie może być większy niż 35 lat (w przypadku małżonków bierze się pod uwagę wiek młodszego z małżonków)
- dla wnioskującego musi być to jego pierwszy dom i nie może być on nawet współwłaścicielem innego domu lub mieszkania,
- budowa musi być prowadzona na podstawie pozwolenia na budowę wydanego po dniu 1 stycznia roku 2014,
- wydatki muszą być dokonane po dniu uzyskania pozwolenia na budowę (to nowość bo obecna ustawa nie ma tak precyzyjnego warunku),
- budowany dom musi spełniać warunki określone w ustawie, a więc jego powierzchnia nie może przekraczać 100 m2 lub 110 m2 w zależności od wielkości rodziny.
Kolejna niekorzystna zmiana to możliwość złożenia tylko jednego wniosku VZM-1 po zakończeniu budowy i oddaniu budynku do użytkowania. Dodatkowo złożenie wniosku musi być dokonane w ściśle określonym terminie - ustawa daje na to czas tylko do końca roku w którym nastąpiło oddanie budynku do użytkowania.
Pełny tekst ustawy dostępny jest na stronie Sejmu RP - pod tym linkiem Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi